Apple neovisan o Googleu, lansira svoje mape

APPLE vs. GOOGLE

Novi iOS6 tako više ne sadrži Google Maps aplikaciju, već posebnu aplikaciju koju je razvio sam Apple. Značajke koje aplikacija posjeduje su vrlo slične Googleovoj aplikaciji. No, mišljenja o novoj aplikaciji su podvojena. Iako mnogi tvrde kako se radi o nadogradnji na Googleovu aplikaciju, prva iskustva korisnika su negativna, jer aplikacija navodno često griješi u pronalaženju traženih lokacija i odredišta pri GPS navigaciji. Vjerujemo kako će Apple uskoro doraditi svoje mape, jer će im u borbi s Googleovim servisima i uslugama (posebice mislimo na Android OS) biti u interesu ponuditi kvalitativnu razliku.

S druge strane, ovim potezom Google gubi veliki dio tržišta informacijama, a to je upravo na čemu najviše zarađuje. Možda najbolje unaprijeđenje na Apple kartama moglo bi biti ono sa Siri glasovnim upravljanjem čime Apple planira preuzeti tržište navigacije i traženja informacija. BMW i General Motors su samo neki od proizvođača automobila koji su u pregovorima da ugrade Siri u svoja vozila.

U budućnosti možemo svakako očekivati još prepirki između ovih tehnoloških divova, a vjerujemo kako će se ta konkurencija na kraju pozitivno odraziti na krajnje korisnike.

Više o temi iPhone