Kao okviran period njegova predstavljanja spominje se rujan, kada bi uređaj mogao stići uz iPhone 8. No, prvi Appleov pametni sat je predstavljen u travnju, pa se ne bismo začudili ako ćemo morati još čekati. Uglavnom, oko datuma ništa nije sigurno. Isto tako možemo nagađati i o cijeni, koja je za prethodni model je iznosila 369 dolara (oko 2500 kuna). No, s obzirom na specifikacije i mogućnosti o kojima se spekulira, ovo bi možda mogla biti i minimalna cijena.
Što bi Apple Watch 3 trebao nuditi? Ekran će vjerojatno i dalje biti OLED, pogotovo sada kada se priča da bi Apple mogao tu tehnologiju primijeniti i na iPhone 8. No, postoje nagađanja i da bi se mogao koristiti mikro-LED, koji je svjetliji i učinkovitiji, ali i skuplji. Lako je moguće da će razlučivost ostati na 390x312 piksela, jer Apple ne voli baš mijenjati ovakve specifikacije.
Iako dizajn Apple Watcha 3 vjerojatno neće biti mnogo drugačiji od sadašnjeg modela, neke stvari će se znatno promijeniti. Naime, postoji Appleov patent koji detaljno opisuje pametnu narukvicu od tkanine koji bi mogao poslužiti kao dodatni zaslon. S obzirom da je to patent, ne mora značiti da će se ova mogućnost zaista pojaviti, ali bio bi to dobar način za povećavanje efektivne površine ekrana. Uređaj bi najvjerojatnije trebao biti izrađen od tekućeg metala, a trebao bi biti manji i tanji od prethodnika.
Još jedan patent navodi i plan o uključivanju modularnosti na remen sata. Potencijalno, korisnici bi mogli dodati dodatnu bateriju, biometrijske senzore, zvučnike, kamere ili čak solarne ćelije za punjenje. Također bi trebalo biti moguće da korisnici izmijene značajke kako bi bili sigurni da se uređaj ne pregrijava. Apple Watch Series 2 nema fotoaparat, ali Apple Watch Series 3 bi ga mogao imati. To je značajka koja se spominjala i za Apple Watch 2, omogućujući primanje FaceTime poziva. To bi mogla omogućiti i dugotrajnija baterija. Ona bi se trebala puniti još jednim Appleovim patentom, bežičnim stalkom za punjenje koji bi trebao napuniti sat bez obzira na to kako je postavljen na bazi.
Jedna od funkcija koju bi novi sat konačno trebao dobiti jest mogućnost nošenja tijekom spavanja, jer je Apple kupio tvrtku Beddit koja se bavi izradom aplikacija za praćenje spavanja, a uz to je već ranije uveo neke značajke koje tomu pripomažu. Od ostalih značajki se spominju sposobnost mjerenja brzine disanja, praćenje razine šećera u krvi, mjerač snage koju proizvode biciklisti te dodatne fitness opcije koje dosad nisu bile na ovom ili sličnim uređajima.
Uz to najavljen je novi watchOS 4, koji će sadržavati mnoštvo poboljšanja u smislu praćenja treninga i spavanja. Tu je još i mogućnost uparivanja s drugim uređajima, čak i satovima, putem Bluetootha. Spominje se i novi čipset pod nazivom S3, koji bi trebao omogućiti, zajedno s OS-om, da sat radi neovisno o iPhoneu. Osim samostalnih aplikacija, nagađa se i o mogućnosti da sat ima i vlastiti utor za SIM karticu. U svakom slučaju, ove glasine djeluju zanimljivo, stoga ćemo i dalje pratiti razvoj događanja vezanih za ovaj uređaj.
.
Više o temi Apple.