Mobitel koji je časopis Time proglasio izumom godine (2007), nekoliko je mjeseci (točnije verzija 1.1.2.) imao ulogu podmetača za čaše. 1.1.3 iPhone nudi rješenje.
Kako ovaj Apple-ov revolucionarni spoj mobilnog telefona, iPoda sa širokim zaslonom osjetljivim na dodir i prodornim uređajem za komunikaciju preko interneta s desktop-class e-mailom, web preglednikom, pretraživačem i zemljopisnim kartama možemo povezati sa skupljanjem prašine i skrivanjem u ladici ili čak mijenjanjem za neki deklasirani (u usporedbi s iPhone-om) mobilni uređaj.
Vrlo jednostavno. Noćna mora svih onih koji su se „drznuli“ da prvotnu verziju (1.1.1 iPhone) poboljšaju malim upgrade-om (verzija 1.1.2), rezultirala je u većini slučajeva „trajnim“ zaključavanjem mobitela. Ili vam se možda dogodilo da ste uređaj kupili baš s instaliranom verzijom 1.1.2 softvera? Naime, verzija 1.1.2 nije mogla biti hakirana, a u isto je vrijeme Apple tvrdio da im to nije bila nakana, već da se radilo nizu nesretnih događaja povezanih uz firmware (zamjeni izvornog software-a mobitela novom inačicom). Ipak mnogi su dvojili u tu iskrenost proizvođača, na što više ne trebaju trošiti vrijeme, jer je nova verzija 1.1.3 iPhone dostupna svima.
Ona će im, na jednostavan način, omogućiti da kupljeni mobitel doista opet bude koristan i funkcionalan, odnosno da dodirom svojih prstiju po zaslonu opet mogu zvati, pisati SMS služeći se QWERTY tipkovnicom koja na pogrešan dodir predviđa i ispravlja greške (mnogo jednostavnijim i efikasnijim nego što je slučaj sa ugrađenim tipkovnicama na mnogim "pametnim telefonima") ili pak lagano „kližu“ kroz cijele liste albuma, fotografija (4 do 8 GB memorije sigurno olakšava selekciju koju želite imati u džepu) ili video spotova, TV programa, filmova (…)
Da zaključimo, svi oni sretnici koji su jedan kratak dio svog života bili nesretni, jer nisu mogli prstima „klizati“ po svom malom čudu tehnologije mogu odahnuti, a sve što trebaju napraviti da opet budu sretni, je uključiti na svom mobitelu „recovery mode“, spojiti se na iTunes i „skinuti“ poboljšanu, 1.1.3 inačicu. Nakon toga moraju naravno otključati iPhone, ali sumnjamo da će to biti problem jer je već prisutan veći broj otključanih iPhone-a u rukama hrvata i hrvatica, pa tako sigurno ne manjka znanja za otključavanje.
Svojedobno se na našem tržištu pojavila veća količina 1.1.2 verzije koja se potom nije prodavala. Naime čekalo se otključavanje te verzije koja nikako nije dolazila, dok je ograničenoj količini 1.1.1 verzije koja je kružila na tržištu, drastično zbog potražnje porasla cijena. Dakle ovo bi moglo dovesti i do značajnog pada (stabiliziranja) cijene na početnih 450€.
Za one koji će i nakon toga imati problema, vezanih uz SIM kraticu, potrebno je aktivirati mobitel koristeći iTunes i za kraj resetirati mobilni uređaj.
Osim toga 1.1.3 verzija softvera donosi naravno i neke nove aplikacije i poboljšanja. O tome saznajte više na specjaliziranim siteovima kao MacKorisnik.