Logitech se zadnje vrijeme sve više okreće bežičnoj tehnologiji, što nas i ne bi toliko oduševilo da se ne radi o njegovoj hvaljenoj gamer seriji. Prvo Logitech G700, a zatim i slušalice Logitech G930. Osim bežične tehnologije, Logitech G930 donosi 7.1 surround tehnologiju, ugrađenu bateriju s autonomijom od cca 10 sati i, naravno, neizostavne G tipke.
SPECIFIKACIJE
- 2.4 Ghz RF tehnologija (do 40 metara)
- Autonomija baterije do 10h, punjenje 2,5h
- Micro USB utor
- Driveri slušalice veličine od 40 mm s neodimijskim magnetima
- Raspon frekvencija slušalica od 20 Hz do 20 kHz
- Raspon frekvencija mikrofona od 100 Hz do 75 kHz
- 7.1 surround zvuk
- Podržava Windows i Mac operativne sustave
- Cijena: 1.100,00 kn
PREDNOSTI
- Žično i bežično povezivanje
- Udobnost prilikom korištenja
- Znatno kvalitetnije izrađene od prijašnjeg modela G35
- Trajanje baterije od 10h
- Za osnovni rad nisu potrebni driveri, plug & play
NEDOSTACI
- Imitacija kože na slušalicama nam se ne sviđa
- Previsoka cijena
UREĐAJ, OPREMA, DOJAM
Logitechov dizajn kutija ostaje isti već nekoliko godina za redom.
Unutar pakiranja nalaze se slušalice, reciever i zamotani kabel koji služi kao produžetak za spajanje slušalica na vaše računalo, odnosno produžetak za spajanje reciever na neko pogodnije mjesto.
Nakon svih unifying prijamnika navikli smo da su recieveri koje Logitech koristi znatno manji nego oni od konkurencije, da bi na kraju dobili jedan veličine palca. Iako pomalo razočarani veličinom recievera, razočaranje je splasnulo kada smo vidjeli da se ovdje radi zapravo o RF prijamniku, što rezultira kvalitetnijim prijenosom signala od obične veze. Dakle, veličina je opravdana kvalitetom.
Prošli model, Logitech G35, ostavio je dosta plastičan dojam, gdje je pri osnovnom stavljanju na glavu proizvodio zvukove slične onima kada savijate komad plastike - nimalo ugodno. A nasljednik? Lagali bi kada bi rekli da nije usavršen. Kvaliteta izrade znatno je bolja od prethodnika, upotpunjena s kvalitetnijom plastikom, bolje fiksiranim djelovima i znatno kvalitetnijim zvukom.
Slušalice znatno kvalitetnije od prošlogodišnjeg modela
Ono što nas je oduševilo jest to što za osnovni rad, bez funkcionalnih tipki G, nisu potrebni driveri niti išta slično tome. Čim uštekate slušalice u vaše računalo, neovisno bilo upogonjeno Windowsima ili Mac OS-om, slušalice rade bez problema - skupa s popratnim tipkama za glasnoću.
Logitech G930 također vrlo brzo reagiraju na mijenjanje konekcije. Odmah nakon uštekavanja prijamnika u računalo zvuk se prebacuje na slušalice. Ukoliko se odlučite konekciju prebaciti na USB kabel, uštekavanjem kabela slušalice promptno reagiraju - bez kašnjenja u zvuku. Dakle, ukoliko se dogodi da prilikom igranja ili gledanja omiljenog filma nestanete bez baterije, slušalice možete bez problema priključiti na 3m dugački produžni kabel i nastaviti pratiti sadržaj bez problema.
ISKUSTVA PRI KORIŠTENJU
Audiofili i gameri kakvi jesmo, zamijenili smo naše Xone XD53 s testnim Logitech G930 i opteretili 40mm drivere sa sljedećim:
Albumi:
- Foreigner - 4
- Daft Punk - Discovery
- Natalie Merchant - Leave Your Sleep
- Burial - Untrue
- Float - Liquid
Izvođači / skladatelji:
- Erik Satie
- Benny Goodman
- Sarah Chang
- Ludovico Einaudi
Rezultati? Znatno bolji zvuk od prethodnih G35, ali nažalost ni malo ravni Xone XD53. Ipak, mislimo da nema smisla uspoređivati profesionalne DJ slušalice s game headsetom, tako da se idemo radije bacit na prednosti i mane koje je headset dostavio pri slušanju.
Slušalice su lagane i udobno stoje na glavi, čak i nakon par sati slušanja nismo imali nikakvih problema u obliku stezanja ili žuljanja. Niski i srednji tonovi su prezentirani odlično, ali dublji tonovi su za sobom nosili lagano gubljenje kvalitete pri pojačanom zvuku. Unutarnja izolacija je odlično napravljena, tako da po tom pitanju nemamo zamjerki.
Nosili smo ih i po nekolio sati u komadu, žuljanja nije bilo
Nakon glazbenog djela pokrenuli smo nekoliko igara, i testirali slušalice u onom okruženju za koje su stvorene.
Prvi dio testa činio je Unreal Tournament 2k4 i naš Diabolic Server o kojem smo više pisali ovdje: , a nakon toga novi Call of Duty, kao i Batman Arkham Assilyum.
Prvo što nam je bilo uočljivo jest - nema žice! Moramo priznati kako je igranje bez iritantne žice puno jednostavnije. Drugo, mikrofon na Logitech G930 je odlično napravljen. Funkcija Noise Canceling radi odlično, te su nas kolege na TeamSpeaku tokom igranja čuli bez smetnji, iako smo igrali u zaista bučnoj prostoriji. U jednom trenu smo upalili zvučnike, testa radi, te je mikrofon i dalje nudio odlične performanse.
Spužvasta podloga pridodaje udobnosti
ZAKLJUČAK
Kako se radi o cjenovnom rangu od 1100 kuna, zaista je teško reć kome preporučiti ove slušalice. Cijena je nešto viša vjerojatno zbog bežičnog povezivanja, koje stvarno odlično radi i nema mana. Uživancija je provesti slobodno vrijeme ispred računala ne mareći za žicom kao i hodati stanom slušajući omiljenu glazbu. Kvaliteta mikrofona neusporediva je s konkurencijom, a izrada znatno bolja od prijašnjeg modela. Ipak, ukoliko vam se cijena čini previsokom, uvijek imate na odabir jeftinije, a nipošto lošije Logitechove žičane headsetove poput Logitech Precision PC.
-
Naziv:Logitech G930